Klapkova 124/10
182 00, Praha 8
rezervace

Terre di Fiori

Tenuta Terre di Fiori (Země Květin) je vinařství v Toskánském regionu, v oblasti Maremma, která se nachází necelé 4 km od moře. Vinařství je obklopeno krásnou květnatou přírodou a vinicemi, které jsou osázeny hlavně typickou odrůdou Sangiovese, ale také odrůdou Cabernet Sauvignon. Přímo v blízkosti vinařského domu jsou staré stromy olivovníků.

 

Vinařství Terre di Fiori je rozděleno na dvě "viniční oblasti", kdy celkem 31 hektarů zaujímá část kolem historického území "Ventaoi", které se nachází přímo u vstupu do národního parku "Naturale dell´Uccellina". Na tomto území je osázeno právě skvělé Sangiovese "Morellino di Scansano Ventaio" a Cabernet Sauvignon. Dalších 18 hektarů vinic vlastní vinařství v oblasti Massa Marittima u vesničky Gavorrano, kolem Tenuta Steccata , kde se pěstuje především Sangiovese a Cabernet Sauvignon, ale také Petit Verdot a Merlot.


Každá viniční trať, celkem 11, byla pojmenována po květině, která roste na území v oblasti Maremma. Je to například: Akát, Růže a Sasanka. Hrozny ze všech těchto vinic jsou sváženy a zpracovávány odděleně.

Vína z vinařství

D&D&H Pilotmedia
Rezervace
Zavřít
Datum *
Hodina *
Počet osob *
Jméno *
Telefon *
Email *
Poznámka
* povinné pole
rezervovat