Klapkova 124/10
182 00, Praha 8
Rezervace Objednat domů

Château de Campuget

Vinařství Chateau Campuget se nachází 15 km jižně od města Nimes v obci Manduel. Tato oblast leží přímo v srdci vinného kraje označeného jako Costieres de Nimes. Chteau Campuget produkuje skvělá vína v této oblasi již od roku 1941 a hlavním cílem a filosofií vinařství je respekt k půdě a prostřednictvím lepšího porozumění této půdy se snažit stále zlepšovat kvalitu hroznů a následně produkovat ty nejlepší vína v oblasti.


Hlavní definicí vinic v oblasti kolem obce Manduel jsou malé oblázky na vinicích a příjemný Mistrál vanoucí od nedalekého Středozemního moře. Ty toto geologicko-klimatické podmínky zajišťují perfektní prostředí pro pěstování révy vinné v této oblasti. Díky nedaleké přítomnosti řeky Rhony jsou vinice vysázeny na velmi bohaté minerální půdě pod kterou protéká v malých podzemních potůčcích sposty vody. Toto jsou tedy hlavní důvody proč se vínu v této oblasi nevídaně daří. Samozřejmostí je potom sluneční svit, který prohřívá vinice na jihu Francie většinu dní v roce.

 

Hlavní skladbu odrůd v Chateau Campuget tvoří Syrah a Grenache Noir pro červená vína a Grenache Blanc a Roussanne pro vína bílá. Průměrné stáří viničních tratí se pohybuje okolo 25 až 30 let.


Vína jsou vyráběny s respektem k minulosti a vsouladu s tradicí.Vína jsou vinifikována ve velkých nerezových sudech s kontrolovanou teplotou kolem (28 - 30 stupňů) a následně po 15 - tuí senním školení jsou vylisována pneumatickou metodou do jednotlivých sudů. Každá odrůda je vinifikována samostatně a následně se vytváří jednotlivá "cuvée", která zrají na dubových sudech nebo v nerezových tancích. 

 

Pýchou vinařství Chateau Campuget je jejich vlajkové víno "Sommeliére", které se skládá jen z odrůdy Syrah a zraje výhradně v dubových sudech o bjemu 225 litrů.   Vína z vinařství

D&D&H Pilotmedia
Rezervace
Zavřít
Datum *
Hodina *
Počet osob *
Jméno *
Telefon *
Email *
Poznámka
* povinné pole
rezervovat
Objednávka domů
Zavřít
Jméno a Příjmení *
Adresa doručení *
Telefon *
Email *
Platba (hotově/kartou) *
Objednávka *
* povinné pole
Pokračovat ve výběru
Objednat